وکالت آزاد (بخش ششم)
وکالت آزاد ( بخش دوم )
نوامبر 13, 2016
وکالت آزاد (بخش ششم)
وکالت آزاد (بخش چهارم)
نوامبر 15, 2016
وکالت آزاد (بخش ششم)
وکالت آزاد ( بخش دوم )
نوامبر 13, 2016
وکالت آزاد (بخش ششم)
وکالت آزاد (بخش چهارم)
نوامبر 15, 2016

بروز رسانی 1401/01/25

وکالت آزاد ( بخش سوم )

 

در بخش قبلی وکالت آزاد ( بخش دوم ) توضیحاتی پیرامون وکالت آزاد خدمت شما ارائه نمودیم

وابستگی وكلا به دادگاهها و انتظار دادگاهها نسبت به مطیع بودن وكلا یا تبعیت آنان از دادگاه ، باعث سست شدن اعتقاد مراجعین نسبت به آنان می شد و این فكر را در مردم تقویت می كرد كه وكیل فقط به منافع موكل خود فكر می كند و یا لااقل در درجه اول منافع موكل اوست كه همه اعمال او را هدایت می كند .

سیستم قضائی آن دوران نقش وكیل را نه در قالب یك عنصر دست اول برای احقاق حقوق موكلش در مقابل دادگاه ، بلكه به صورت عاملی تحت اراده و عنصر زیر دست دادگاه برای احقاق حقوق عامه تعیین كرده بود .

وكیل مهره ای بود در محاق قدرت و زیر سایه دادگاه و از نظر مردم دست او با قضات در یك كاسه فرو می رفت و با ساز قاضی می رقصید یا اینكه مجبور بود جلب رضایت او را بكند و تاثیری در رای قاضی نسبت به قضیه نداشت .

وكیل كه وظیفه او فقط روشن كردن قضیه بود كمتر می توانست با اظهارات حقوقی خود دادگاه را قانع كند و بیشتر از طریق تشریح و توصیف واقعه عمل می نمود .

سایت وکیل خانواده با بهره گیری از وکلای مجرب پایه یک دادگستری آماده ارائه خدمات در زمینه دعاوی خانواده می باشد .

این امر باعث شده بود كه بسیاری از متداعیین وظیفه وكیل خود را فقط در تشریح دعوی خود می دیدند تا از آن طریق یك نتیجه مناسب حقوقی به دست بیاورند یا حتی با توجه به ضرب المثلهای آن دوران مرتكب دروغ پردازی معمول وكلا در دادرسی بشوند .

وضعیت بد اقتصادی وكالت در قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم بسیاری از وكلا را به این اعمال مجبور می كرد و از طرف دیگر نگرانی موكلین را كه وكیل كوشش خواهد كرد آنها را با مخارج غیر لازم و یا من غیر حق متضرر نماید تقویت می نمود .

علاوه بر این در بسیاری از ایالات آلمان وكیل بر اساس ارزش موضوع وكالت ، حق الوكاله دریافت نمی كرد بلكه بر طبق تعداد صفحات لایحه اش دستمزد می گرفت و این امری است كه هنوز باعث شنیدن ضرب المثلهای منفی در خصوص وكلا می باشد از قبیل اینكه وكلا برای این زیاد می نویسند چون كه بسته به مقدار آن پول می گیرند .

وکالت آزاد (بخش سوم)

وکالت آزاد (بخش سوم)

در این خصوص گانز Gans به درستی می نویسد كه در آلمان از قرنها پیش از طریق اعمال تفتیش عقاید در امر دادرسی حقوقی و كیفری و به وسیله مامورین مخفی قضائی و تحت اقتدار قضات و پرونده سازی و قوانین فراوان غیر عقلایی ، ارزش وكیل دادگستری به نازل ترین درجه خود رسید و زنجیرهای مقررات شغلی و منافع حقیر تعیین شده برای او شرف او را در جامعه لكه دار نمود .

یرای مشاوره حقوقی با وکیل دعاوی خانواده با سایت وکیل خانواده در ارتباط باشید .

مزید بر آن مقامات حاكمه ، جامعة نامطلوب وكالت را از صافی موانع گزینشی می گذرانیدند ، نامطلوب از این نظر كه با این همه باز هم باید تعدادی وكلای غیر وابسته در آن روزگار باقی مانده بود باشند كه توانسته بودند از تمام موانع بگذرند و در جامعه وكالت باقی بمانند . به همین دلیل در پروس تعداد قضات چهار برابر تعداد وكلا بود .

برای ارتباط با وکیل خانواده با ما در ازتباط باشید .

این تعداد كم از وكلا اغلب نمی توانستند ورای وظایف دستیاری خود برای دادگاهها به علت كمبود وقت ، فعالیتهای دیگری در زمینه مشاوره حقوقی انجام بدهند .

این مطلب باعث شد كه در ابعاد وسیعی مشاوره های حقوقی خارج از دادگاه و انجام مقدمات طرح دعوی به افرادی كه به هیچ وجه برای امر وكالت تربیت نشده محول بشود كه نام آنها را وكلای كناری گذاشته بودند و این افراد غالبا بدون هر گونه احساس مسوولیتی طرح دعوی یا تعقیب آن را به دست گرفته و نقش فوق العاده ای در به وجود آمدن تصویر ناپسند برای وكلا داشته اند بخصوص كه بخشا تبدیل به وكلای رسمی نیز می شده اند .

 

جهت مشاوره حقوقی در مورد طلاق ، با سایت وکیل خانواده در ارتباط باشید .

دو مفهوم

به پیش داوری های گفته شده نباید امروز زیاد بال و پر داده شود حتی اگر ما مجبور باشیم كه هنوز برای رفع آنها تلاش كنیم . طبق آمار عمومی نیمی از مردم می گویند كه نمی خواهند در عمر خود یك بار هم از كمك وكیل برخوردار باشند .

از طرف دیگر همه پرسی های متعددی از سالها پیش نشان می دهد كه اهمیت و اعتبار وكلا در جامعه مقام دوم را به خود اختصاص می دهد .

از طرفی در همه پرسی های همسطح همه پرسی قبلی ، دو سوم اشخاصی كه قبلا با وكیل سر و كار داشته اند می گویند كه از خدمات آنها راضی بوده اند .

از این همه پرسی ها نتیجه گرفته می شود كه :

سوء ظن نسبت به وكلا در درجه اول با كسانی است كه هرگز با وكیل تماس نداشته اند .

اگر از پرسش شوندگان راجع به دلایل انتقاد آنها از وكلا پرسیده شود ، این افراد یقینا در درجه اول جوابی را كه میشاگوتمن Micha Guttmann در موارد دیگری داده بود خواهند داد كه « خدا را شكر می كنم كه ما تا به حال با وكیل دادگستری سر و كار نداشته ایم ولی ما به طور متواتر بدگویی از آنها را می شنویم . »

 

در مقاله بعدی : وکالت آزاد ( بخش چهارم ) را نیز مشاهده بفرمائید .

4 Comments

 1. آگاه ثبت گفت:

  ممنون از مطالب مفیدتون.
  ثبت شرکت آگاه ثبت

 2. esperanzavelasquez گفت:

  مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

 3. ardenpolk گفت:

  سلام.وبسایت جامعی دارید.خیلی خیلی ممنون

 4. فروشگاه پوشاک گفت:

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم
  و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون
  بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره حقوقی